A világ apró csodái

Apró teremtmények, tele élettel.
Az élet nem ismeri a méret fogalmát, nem ismer határokat, csak a végtelen lehetőségek felfoghatatlan tárházát.
Egy kicsit talán ritkább technikát használok az apróságok fotózásához. Ez az úgynevezett fordított objektíves makró fotózás.
Read More
  • Carrhotus xanthogramma nőstény

    Carrhotus xanthogramma nőstény

    Az egyik leggyakoribb faj azokon a környékeken ahol pókozni szoktam. Elég nyugodt faj, nagy mérete ( 0.8cm-1cm) miatt elég domináns. A nőstények ilyen csodás narancsos, barnás, színekben pompáznak, a hímek még náluk is nagyobbak és fekete színűek.

  • Marpissa muscosa nőstény

    Marpissa muscosa nőstény

    A legnagyobb magyarországi faj tapasztalataim szerint ( 1cm-1.5cm). Leginkább fák törzsén vadászik, nagy mérete ellenére igen lapos, karcsú, és villámgyors faj. Érdekessége a fajnak hogy a nőstények szeme nem feketén tükröz sok esetben, hanem lilás színben.

  • Bögöly portré

    Bögöly portré

    A böglyök mindig is a kedvenceim lesznek, főleg ha az objektív előtt vannak és nem éppen a hátamon...Rengeteg fajuk él hazánkban is. Sokan gyűlölik őket, pedig csak élik az életüket, aminek viszont része emlős állatok vérének szívása. Csak a nőstények szívnak vért, és ezt az utódnemzés sikeressége miatt teszik. Csodálatos összetett szemük van!

  • Afraflacilla epiblemoides

    Afraflacilla epiblemoides

    Ezt a villámgyors fajt azóta sem sikerült lencsevégre kapnom. Ezért a felvételért viszont nagyon hálás vagyok. A pókot egy rozsdás fémlapra tereltem, ami leginkább egy régi konzervdoboz tetejének tűnt. Szerencsémre még mögé is tudtam tartani egy kék hátteret, így született ez a kép. A pókkal Sződligeten találkoztam, a fotózás után villámgyorsan eltűnt egy repedésben.

  • Aelurillus v-insignitus

    Aelurillus v-insignitus

    Nekem ők a kedvenceim a hazai ugrók közül. Különleges felépítés, gyönyörű mintázat, és csodás színben tükröző szemek. Cserébe viszont az egyik legfélősebb, és leggyorsabb faj. Többnyire homokos területeken vadásznak, és nagyon szeretik a nyári hőséget.

  • Phidippis regius makropórtré

    Phidippis regius makropórtré

    Ő Regi. A faj neve Phidippus regius és egy Amerikában honos faj. Regi családtagként élt velünk majdnem másfél évig. Ezen a képen még nagyon fiatal volt! Ő volt az utolsó állat akit pénzért vásároltam, azóta sok minden változott már bennem, és már nem támogatom az állatok adás-vételét mintha tárgyak lennének. Ettől függetlenül nem bántam meg hogy Regi velünk élt, nagyon szerettük őt, és azt hiszem neki is egész jó élete volt,. Csodálatos faj, remélem egyszer majd természetes környezetükben is fotózhatom majd őket.

  • 7

    7

    Ezt a kis pókot végül nem sikerült beazonosítanunk. Több emberrel is beszéltem, de a mintái alapján nem lett egyértelmű. A fejtor hasonló egy fajéhoz, de a potrohon lévő minta már nem egyezik meg, szóval nem sikerült egyértelműen meghatároznunk a fajt. Valószínűleg nemrég menekülhetett meg egy ragadozótól mert az egyik első lába hiányzott. A pókoknál ez kisebb tragédia mint nálunk embereknél. Egyrészt jobban is viselik, másrészt nekik a következő vedlésél vissza is tud nőni az elvesztett láb. Ráadásul nyolcból egy még mindig jobb arány mint kettőből egy...

  • Méh portré

    Méh portré

    A méheket igen nehéz lefotózni ilyen közelről mert egész nap nagyon aktívak. Csak egy esős napon számíthatunk sikerre, ilyenkor ugyan is nem nagyon repülnek, és egyfajta pihenő üzemmódba kapcsolnak.

  • Regi

    Regi

    Ő szintén Regi, de már pár vedléssel idősebben.

  • Carrhotus xanthogramma nőstény

    Carrhotus xanthogramma nőstény

    Egyszerűen imádom ezt a fajt. A legtöbb fajhoz képest hihetetlenül nyugodt, érdeklődő, és a színei is lenyűgözőek.

  • Rablólégy áldozatával

    Rablólégy áldozatával

    Ez a rablólégy a Holopogonok családjába tartozik. Nem túl nagy faj (1cm), viszont annál sikeresebb. Érdekesség hogy ez a faj viszonylag helyhez kötötten vadászik, nagy létszámban. Én velük Balaton Fonyódliget környékén találkoztam. A határban egy cserjés fás részen vadásztak. Jó volt tudni hogy ha süt a nap, ők ott lesznek és megfigyelhetem amint élik mindennapjaikat. Így nem volt más dolgom mint minden nap kimenni, és több ezer képet lőni hogy végül legyen 2-3 jól sikerült fotóm róluk.

  • Szitakötő portré

    Szitakötő portré

    Ezt a kis szitát egy elhagyott pókhálóból szabadítottam ki. Mivel már nem lakott pók a hálóban, csak annyi történt volna hogy ez a kis szita elpusztul. Így nem kellett gondolkodnom hogy segítsek e rajta, hiszen senki nem nyert volna ha otthagyom. Természetesen teljesen beletekeredett a hálóba, és hát nagyon óvatosan kellett neki segítenem. Úgy tudom a szárnyukat nem is nagyon szabad érinteni, gondolom az ujjainkon lévő zsír réteg nem tesz túl jót nekik. Nagyjából leszedtem róla a hálót, a többit pedig ő maga pucolta le. Mielőtt elszállt még sikerült róla pár képet lőnöm.

  • Kabóca makró

    Kabóca makró

    Kabócákban nem vagyok otthon, de azt hiszem a jövőben több figyelmet fordítok majd rájuk. A Kárpát-medencében közel 600 fajuk él. Rengeteg színes, mutatós faj is akad közöttük.

  • Macaroeris nidicolens hím

    Macaroeris nidicolens hím

    Ritkán találkoztam ezzel a fajjal. A hímeknek nagyon különleges fejformájuk van, már már bohókásan nagy szemekkel.

  • Photo Sharing
  • About SmugMug
  • Browse Photos
  • Prints & Gifts
  • Terms
  • Privacy
  • Contact
  • Owner Log In
© 2021 SmugMug, Inc.
    Afraflacilla epiblemoides
    Aelurillus v-insignitus
    Phidippis regius makropórtré